Haber

Karim Benzema: Her zaman Müslüman bir ülkede yaşamak istemişimdir

Suudi Arabistan Pro Ligi ekiplerinden Al Ittihad, Real Madrid ile yollarını ayıran Karim Benzema’ya katıldığını açıkladı.

Fransız yıldız Karim Benzema, Arap temsilcisi Al Ittihad ile 2026 yılına kadar sözleşme imzaladı.

Al Ittihad, Karim Benzema’ya yıllık 200 milyon euro maaş ödeyecek. Fransız golcünün 3 yılda toplam 600 milyon euro kazanacağı açıklandı.

Tecrübeli futbolcu transferi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Her şeyden önce kupalar kazanmayı umuyorum”

Kerim Benzema dedi ki:

“Yeni kulübüme futbolumla katkıda bulunmayı ve her şeyden önce kupalar kazanmayı umuyorum. Çok tutkulu bir kulüp. Futbolu sevdiğim için kalıcı bir miras bırakmak istiyorum. Sınırlarımı zorlamak ve daha yükseğe çıkmak için her zaman rekabetçiyim.” Bu yüzden onlara yeteneğimi göstermek için iyi hazırlanmış olacağım.”

“Her zaman Müslüman bir ülkede yaşamak istemişimdir”

Al Ittihad tercihi için konuşan yıldız futbolcu şu ifadeleri kullandı:

“Ben bir Müslümanım ve Suudi Arabistan da Müslüman bir ülke. Hep Müslüman bir ülkede yaşamak istemişimdir. Daha önce Suudi Arabistan’a gitmiştim ve kendimi orada iyi hissetmiştim. Ailemle Suudi Arabistan’a taşınmak hakkında konuştuğumda hepsi çok mutluydu ve işte buradayım. Olmak istediğim yer burası.”

“İyi bir lig ve birçok iyi oyuncu”

Suudi Arabistan Ligi’ni değerlendiren Benzema, şu açıklamayı yaptı:

“Birçok şey duydum, iyi bir lig ve birçok iyi oyuncu var. Her yıl seviye yükseliyor. Dünya Kupası’nı izledim, Suudi Arabistan çok iyi oynadı, harika şeyler yaptılar, özellikle Arjantin’e karşı.” … Belli ki çok iyi oyuncuları var.”

“Suudi Arabistan’daki en uygun fiyatlı kulüplerden biri”

Al Ittihad seçimi için konuşan 35 yaşındaki oyuncu şunları söyledi:

Suudi Arabistan’ın en iyi kulüplerinden biri. Büyük tutkusu ve birçok kupası olan bir kulüp. Kulübün seviyesini yükseltmeye devam etmek istiyorum. Stadyum harika ve daha önce de söylediğim gibi tutku çok yüksek. İyi bir grubun hayranlara, hayranlara ihtiyacı var. Çok değerliler ve bu tutkuyla bize alanın en iyisi olma motivasyonunu veriyorlar.”

haber-nazilli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu