Haber

Benzin fiyatlarında artış var mı? 29-30 Ocak güncel akaryakıt fiyatları! Motorin ve LPG fiyatları ne kadar?

Motorin ve akaryakıt fiyatlarında artış olup olmayacağı, akaryakıt ve motorin fiyatlarında artış olup olmayacağı merak ediliyor. Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişimle birlikte vatandaşlar akaryakıt, motorin ve motorin fiyatlarını merak ediyor. Akaryakıtta artış var mı? 29-30 Ocak 2024 akaryakıtın ne kadar olacağı, kaç TL olacağı araştırılıyor. Akaryakıt fiyatlarında artış var mı? 29-30 Ocak 2024 akaryakıt ne kadar, kaç TL? YENİ Akaryakıt, motorin ve motorin fiyatları! Detaylar haberimizde…

BENZİNDE ARTIŞ VAR MI?

Brent petrol fiyatlarında dalgalanma devam ederken, akaryakıt ve motorin fiyatları da indirim ve artış haberleriyle değişiklik gösteriyor. Motorin fiyatlarına bu gece yarısından itibaren 1 lira 38 kuruş artış olması beklenirken, fiyat artışıyla birlikte motorinin litresi İstanbul’da 42 lira 90 kuruş, Ankara’da 42 lira 32 kuruştan satılacak. .

BENZİN NE KADAR?

Motorine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 38 kuruş zam yapılması bekleniyor. Artırımla birlikte motorinin litre fiyatı İstanbul’da 42 lira 90 kuruştan, Ankara’da ise 42 lira 32 kuruştan satılacak.

Akaryakıt Fiyatları Nasıl Hesaplanıyor?

Akaryakıt fiyatları rafineriler tarafından Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz pazarındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ve dolar kurundaki değişimler esas alınarak hesaplanıyor. Bu hesaplama sonucunda dağıtım şirketlerinin uyguladığı fiyatlar, rekabet ve özgürlük nedeniyle şirketlere ve şehirlere göre biraz farklılık gösterebilmektedir.

EPGIS, FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİNİ AÇIKLAMAMA KARARI ALDI

EPDK’nın fiyat değişikliğini açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, dava süreci sonuçlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişikliklerini vatandaşlarla paylaşmayacağını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu