Haber

İçişlerinden Özgür Özel’e yanıt: Tarihsel bilgiler güncellendi

CHP Küme Başkan Yardımcısı Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir trol ordusu olduğunu belirterek, bu ordunun başında Emin Şen isimli bir danışmanın olduğunu iddia etti. İçişleri Bakanlığı, Özgür Özel’in iddialarına yanıt verdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada Şen’in memur olmadığı belirtilerek, “Sosyal medyada trol ordusu kurduğu iddia edilen Emin Şen Bey, Bakanlık Müşaviri veya memur tabi değildir. Yine iddia edilenin aksine İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın basın ve resmi sosyal medya hesapları ile ilişkileri Basın ve Kamu tarafından yürütülmektedir. İlgili birimlerin İlişkiler Danışmanları.

‘BAKANIMIZ UZUN YILLARDIR SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI YÜRÜTÜYOR’

Bakanlık yaptığı açıklamada, Emin Şen’in Soylu’nun sosyal medya danışmanı olduğunu kabul ederek, “FETÖ hesaplarında daha önce defalarca dile getirilen bu asılsız iddiaların merkezinde yer alan Emin Şen Bey, sosyal medya danışmanı olmuştur. Sayın Bakanımızın uzun yıllardır. Bu bilgi kamuya açık bir bilgidir. O yüzden kuruntu kurgusu bunun üzerine kurulmuştur.”

İçişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan “bakan danışmanlığı” bölümüne ve Emin Şen’in profil sayfasına bir süredir erişilemediğine değinilen bakanlık açıklamasında, “Bir başka kurgu da Bakanlık sayfasına erişimin engellendiği iddiası. İşte. , sadece geçmişten gelen bilgiler güncellenmiştir.Ayrıca başka asılsız iddialarda bulunulmaktadır.Diğer yandan halkı kasten yanıltmak amaçlı dezenformasyon amaçlı bilgilerdir.

Özel olarak konuşurken yapılan değişiklikle Emin Şen’in bakanlık internet sitesindeki görevi “danışman”dan “danışman”a indirildi. Yanıt olarak, özel bir gönderi yaparak, ” Basın toplantımıza başladığımızda Emin Şen, atanma tarihi belli olan bir bakan danışmanıydı… Basın toplantımız bittiğinde Emin Şen’in sayfasına ulaşılamıyordu. Şimdi atama tarihi kaldırıldı ve Bakan Danışmanı oldu!”(HABER MERKEZİ)

habertekman.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu