Haber

İmamoğlu’nun yargılandığı gün Almanya’ya giden Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun YSK üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davanın duruşmasına başlandı. Üçüncü duruşmada savcı siyaset yasağı ve hapis cezası istedi. Son savunmalar için duruşma saat 16.00’a verildi.

İMAMOĞLU’DAN İSTANBUL TAKİPÇİLERİNE ELEŞTİREL ÇAĞRI

İmamoğlu’nun kararın beklendiği anlarda sosyal medya hesabından İstanbullulara yaptığı davet büyük ses getirdi. İmamoğlu, “Saraçhane 16 milyon İstanbullunun yurdudur. İstanbul ve Türkiye geçmişte olduğu gibi bugün de iradesini savunacaktır. Karar ne olursa olsun herkesi saat 16.00’da Saraçhane’ye ya sevincimizi ya da irademizi göstermeye davet ediyorum. .”

BÖYLE DEĞERLİ GÜNDE ALMANYA’YA SEYAHAT

Adliyede tansiyonun her geçen dakika arttığı bir süreçte CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu için böylesine değerli bir duruşma gününde Almanya’ya gitmesi sosyal medyada tepkilere neden oldu.

SOSYAL MEDYADAN ELEŞTİR YAĞMUNU

Ana teması endüstriyel dönüşüm olacak Almanya programında Rifkin’in eski Almanya Başbakanı Angela Merkel ile başlattığı endüstriyel ve yeşil güç dönüşüm atılımlarını gözlemleyecek olan Kılıçdaroğlu’nun seyahat tarihi seçimini bu kadar kritik bir gün olarak eleştiren çok sayıda kullanıcı eleştiri yağmuruna tuttu. yorumlar, özellikle Twitter’da. İşte o yorumlardan bazıları;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu